Участь представниці нашого закладу освіти в проведенні інституційного аудиту
Ротар Наталія Григорівна долучена до експертної групи з проведення інституційного аудиту.
Дякую за довіру! Це новий безцінний досвід, вдосконалення педагогічної майстерності, нові знайомства та плідне спілкування!
Триває позаплановий інституційний аудит Чернівецького ліцею №20 Чернівецької міської ради.
17 січня відбулася робоча зустріч експертної групи з педагогічним колективом ліцею.
Члени експертної групи поділилися своїми спостереженнями щодо освітньої діяльності закладу з педагогічним колективом.
Олена ГРИГОР’ЄВА, голова експертної групи, заступник начальника управління - начальник відділу інституційного аудиту та позапланового контролю управління Державної служби якості освіти у Чернівецькій області, узагальнила роботу експертної групи у закладі, окреслила позитивні тенденції в освітній діяльності ліцею, звернула увагу на виявлені під час проведення перевірки труднощі та окреслила можливості їх вирішення. Зокрема підкреслила позитивні зміни у освітньому середовищі (відремонтоване укриття, суттєве поповнення навчальних кабінетів сучасним мультимедійним обладнанням), добре організоване харчування в закладі, грамотність окремих основних документів закладу, активність педагогів у підвищенні кваліфікації тощо та надала важливі рекомендації щодо удосконалення роботи з різних аспектів.
Члени експертної групи узагальнили попередні результати вивчення освітнього середовища ліцею, педагогічної діяльності, особливостей оцінювання здобувачів освіти, а також управлінської діяльності закладу, зокрема відзначили:
позитивні практики в педагогічній діяльності вчителів, особливо у початковій школі;
здобутки адміністрації закладу;
створені безпекові умови в ліцеї;
організацію харчування дітей;
забезпечення доступності для навчання учнів з особливими освітніми потребами, яких у ліцеї 23;
належне матеріально-технічне забезпечення класів;
діяльність унікального музею у ліцеї, який не тільки відіграє важливу роль у формуванні національної ідентичності учнів, але й використовується як навчальне приміщення.
Експерти звернули увагу на питання діяльності ліцею, які потребують покращення чи корегування, зокрема необхідності проведення самооцінювання закладом, організації в укритті умов для проведення занять під час повітряної тривоги, використання просторих коридорів та стін будівлі для облаштування зон відпочинку для учнів базової та старшої школи, а також обмеження доступності дітей до території колишнього басейну.
Оксана ПАЛІЙЧУК, начальниця управління Державної служби якості освіти у Чернівецькій області, подякувала адміністрації та педагогічному колективу за те, що ліцей щоденно підтверджує статус «громадсько активного закладу (системна волонтерська діяльність), активність учителів початкової школи у сертифікації, інноваційній освітній експертній діяльності, ознайомила педагогів з результатами анкетування учасників освітнього процесу, підкреслила напрямки освітнього процесу, які потребують підвищеної уваги (переосмислення підходів до взаємодії з учнями), наголосила на тривожних тенденціях, які вимагають негайного реагування.
Оксана Михайлівна звернула увагу колективу на те, що багатьох проблем вдалось б уникнути, вони не так би гостро постали сьогодні, якби заклад щороку здійснював самоооцінювання власної діяльності.
Позитивно відзначити небайдужу зворотню реакцію колективу на висловлені зауваження і побажання, прагнення працювати краще заради дітей, надання якісних освітніх послуг, заради авторитету закладу.
За результатами проведеної перевірки додержання закладом освіти вимог законодавства у сфері загальної середньої освіти буде складено відповідний Акт, який отримають директор ліцею та засновник.
Дякуємо колективу Чернівецький ліцей #20 за співпрацю, забезпечення комфортних умов для роботи експертної групи!