Поїздка в Румунію
Один день в Румунії...
2 листопада учні 10-х класів та 9-А класу, разом із своїми батьками здійснили захопюючу, незабутню подорож природніми і штучними об'єктами Румунії.
Завдяки туристичній фірмі @Oleksandr Midian , і наданих нею комфортабельного транспорту з водіями-віртуозами, а також завдяки її професійним екскурсоводам, наші подорожуючі не тільки захоплювалися неймовірними румунськими краєвидами, а й дізнавалися про вагомі історичні події, містичні легенди, статистичні відомості про місця, на яких побували.
Першою локацією була фортеця Нямц - одна з основних середньовічних пам’яток провінції Молдови (збудована у 14 ст.). Колись фортеця Нямц охороняла долини Молдови та Сірету, а також шлях до Трансільванії. Учні і дорослі пройшлися по величезному мосту через оборонний рів, погуляли по внутрішньому двору, піднялися на кріпосні стіни і побували всередині Музею повіту Нямц. Всі відмічали, що тут, ніби, неймовірне місце сили, середньовічної величі та міці.
Далі, подорожуючі по серпантину гірських доріг прямували до Червоного озера (рум. Лаку-Рошу) - природньому об'єкту, якому 182 роки. Воно утворилося у результаті потужного обвалу скель, які перекрили гірську річку, утворивши природню дамбу, що формою нагадує літеру «Г». Це було місце РЕЛАКСУ, де наші туристи, у спеціально обладнаних місцях, влаштували пікнік, а хтось і спробував місцеві страви у затишних кафе на березі озера, милуючись його краєвидами.
Невдовзі подорож продовжилася звивистою дорогою і подорожуючі опинилися в оточенні стрімких скель. Це була ущелина Біказ, що розташована у Східних Карпатах,утворена річкою Біказ. Вона є найглибшою й найдовшою в країні. По ущелині проходить дорога завдовжки 8 км, що з’єднує румунські провінції Західна Молдова і Трансильванія. Дух захоплювало від такого природнього дива, де замість зелених пагорбів - майже вертикальні скелі (висотою 300-500 м), замість традиційних серпантинів - вузька дорога ( у декільких місцях її ширина складає всього 2-3 метри) з відвісними скелями та прірвами. Недарма цю перлину Румунії називають "Брамою пекла".
Останною нашою локацією була "потужна" гребля Біказ - залізобетонна конструкція заввишки 127 м(побудована у 1950-1960рр.); вона утворила і утримує водосховище Біказ для роботи місцевої ГЕС,побудованої на річці Бистриця.
Трохи втомлені, але, точно задоволені учні та батьки поверталися до України з надією, що такі неймовірні подорожі по природнім перлинам будуть найближчим майбутнім і у нашій ВЖЕ МИРНІЙ УКРАЇНІ !
Дякуємо БОГОВІ, дякуємо нашим мужнім ЗАХИСНИКАМ, інціативним батькам за можливість подорожувати, набиратись вражень, відпочивати.