Вітаємо переможців Обласного конкурсу-захисту наукових робіт

Дата: 22.02.2023 15:58

Фото без описуФото без описуФото без описуВітаємо Гуцул Даріну та Марію Миколаївну Ротар, переможців обласного конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт! Секція - історія України - ІІ місце. Тема роботи - Довга дорога додому: репресії населення нашого краю в радянський період на прикладі сіл Клішківці, Гордівці). Гуцул Даріна, учениця 9-Б класу разом зі своїм керівником, вчителем історії , Ротар Марією Миколаївною , описали історію родини свого дідуся Сіньковського Володимира Івановича, родина якого проживала в с.Гордівці, а в 1941 році, як куркулів, вислали з рідного села в кількості 5 чоловік в далекий Салехард на півночі Тюменської області. Родина перебувала на висланні до 1954 року, там народилися діти, там помер і батько, а діти ще довго відчували на собі недоброзичливі погляди оточуючих, поки не реабілітували родину в 1991 році. Робота присвячена трагічним подіям 1940-х - 1950- х років, коли радянська влада боролася з справжніми господарями-власниками землі, безпідставно звинувачуючи людей, приклеюючи ярлик "ворога народу" . Зокрема, показано причини та наслідки репресій, досліджено списки репресованих в селах Клішківці, Гордівці, зібрано спогади та фото з сімейного архіву родин репресованих. Використано матеріали з третьої книги "Реабілітовані історією.Чернівецька область", "Літопис села Клішківці" Д.С.Карвацького, книги " Клішківці: сторінки минулого і сьогодення" Я.Гайсенюка та Н.Мельничук тощо. Родина Сіньковських допомогла в зборі та систематизації архівних матеріалів, а Гуцул Дарінка зуміла достойно захистити роботу на Конкурсі МБАН, слухачем якої стала в цьому році. Історична пам'ять особливо цінна сьогодні, коли наша рідна Україна , її героїчний народ, мужні захисники знову змушені захищати своє право вільно жити у своїй рідній землі - Україні !